Doprava

Vlakové spojenie medzi Prešovom a Košicami sa v novom roku zlepší

Vlakové spojenie medzi Prešovom a Košicami sa v novom roku zlepší

Vlaky medzi Prešovom a Košicami majú byť častejšie a rýchlejšie. V metropole Šariša by tiež mohli vzniknúť aj dve nové vlakové zastávky. Požiadavky Prešovčanov tlmočila Železničnej spoločnosti Slovensko primátorka Prešova Andrea Tučanová na stretnutí s regionálnym zástupcom Antonom Ružbarským.

 

Pribudnú nové vlaky

Podľa slov hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča by sa rýchlejšie cestovanie malo stať skutočnosťou už na budúci rok. „Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., spracovala návrh na zahustenie dopravy na trati Košice – Prešov v roku 2018. Na uvedenej linke plánujeme zaviesť v čase dopravnej špičky nové vlaky kategórie REX.Z Prešova do Košíc cestuje denne za štúdiom či do práce takmer desatina Prešovčanov. Spojenie s Košicami je doobedu zabezpečené v dvojhodinových intervaloch. Poobede premávajú vlaky približne každú hodinu. Aktuálne trvá cesta 45 minút. Nové expresné spojenie skráti cestovanie zhruba o 15 minút a malo by sa tak vyrovnať ceste autom.

 

Prejavili záujem o dve nové zastávky

Častejšie vlakové spojenie však nie je jedinou požiadavkou, ktorú Železničnej spoločnosti vedenie mesta adresovalo. „Ďalšou požiadavkou je aj vybudovanie ďalších železničných zastávok v Prešove, ktoré by takúto dopravu sprístupnili a priblížili obyvateľom prešovských sídlisk, cez ktoré vlaky prechádzajú. Ide o Sídlisko III a ak by to bolo možné, tak aj priestor medzi nemocnicou a sídliskom Sekčov,“ uviedla hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová. K vybudovaniu nových vlakových staníc v Prešove sa však zatiaľ Železničná spoločnosť Slovensko nevyjadrila.

Autor: cimKa Foto: ilustračné

 

28.11.2017 (13:27)

Comments are closed.