Doprava

Dohoda je na svete! Taxikári a prešovská radnica našli spoločnú reč

Dohoda je na svete! Taxikári a prešovská radnica našli spoločnú reč

Včera sa na prešovskej radnici sa rozhodovalo o osude taxíkov z Hlavnej ulice. Stretli sa tam predstavitelia dotknutých taxi služieb, pracovníci krajského dopravného inšpektorátu a pracovníci z oddelenia dopravy.

Mesto Prešov chcelo pôvodne všetky stojiská pre taxi z Hlavnej ulice odstrániť. Teraz však našli kompromisné riešenie. Na trojici ubudnú tri parkovacie miesta pre taxi. Ostanú tak už iba 4. Na tých budú môcť stáť výlučne taxíky s platnou licenciou a to až po 21.hodine. „V priestore Hlavnej ulice v centre mesta dôjde k navýšeniu počtu parkovacích miest. Tie oproti hotelu Dukla sa zrušia a presunú sa na ulicu Hurbanistov a aj v tomto prípade pribudnú miesta navyše,“ uviedla hovorkyňa Prešova Veronika Kmetóny Gazdová.

Na stretnutí zastupoval prešovských taxikárov Vladimír Kočiščák: „My sme trošku ustúpili, mesto trošku ustúpilo. V podstate v určitých veciach nám aj vyšli v ústrety. Myslím si, že je obojstranná spokojnosť. Ideálne to nebude nikdy, ale je to také akoé to je. Berieme to.“

S kompromisným riešením bola spokojná aj Renáta Kopilcová majiteľka jednej z prešovských taxi služieb: „Počítala som s tým, že sa budú musieť urobiť nejaké kompromisy a som rada, že to neurobili zase bez nás. Že dodržali sľub.“

Otázka obsadenia parkovacích miest jednotlivými taxi službami je zatiaľ otvorená. Riešiť sa bude pravdepodobne na jeseň.

 

02.06.2017 (12:25)

Comments are closed.