Školstvo

Študentská organizácia AIESEC slávi päťdesiate výročie

Študentská organizácia AIESEC slávi päťdesiate výročie

AIESEC, svetovo najväčšia organizácia riadená študentmi, slávi päťdesiate výročie vzniku v Československu. Pri tejto príležitosti sa koná zajtra v Bratislave slávnosť, počas ktorej tiež ocenia bývalých a súčasných členov, ktorí organizáciu podporujú.

„Vytvorili sme sedem kategórií, nominácie sú verejné, na základe nich sme otvorili verejné hlasovanie. Jednou z kategórií je napríklad dlhodobý prínos AIESEC od firiem a organizácií, kde mohli ľudia nominovať firmy, ktoré nás podporujú už roky, alebo organizácie, s ktorými spolupracujeme, no taktiež jednotlivcov – ľudí, ktoré dlhodobo reprezentujú AIESEC v rámci svojej práce alebo vo voľnom čase. Potom je tu ďalší typ ocenení – či ľudia, ktorí boli v AIESEC ďalej pracujú s hodnotami, ktoré máme. Oceňujeme tiež najväčší podnikateľský úspech či najvýznamnejšiu dobrovoľnícku činnosť.“ dodáva hlavná organizátorka polstoročnice, bývalá vedúca prešovskej pobočky, Erika Mazuchová.

O svoje dojmy z okrúhleho výročia organizácie sa podelil aj prezident AIESEC Slovensko, Tomáš Susedík: „Ja osobne som veľmi rád, že môžem byť súčasťou práve tejto generácie, je to obrovské privilégium, pretože máme šancu stretnúť sa tu s ľuďmi, ktorí pred päťdesiatimi rokmi začínali v úplne iných podmienkach ako my a môžeme pokračovať v práci, ktorú začali. Pre nás je päťdesiate výročie obdobím, počas ktorého sme mali viac ako 13 000 členov a stážistov, s ktorými sme pracovali, a tiež desiatky tisíc ďalších mladých ľudí, ktorí sa zapojili do našich aktivít. Je to niečo, na čo sme veľmi hrdí, no na druhej strane je to, samozrejme, aj obrovský záväzok, aby sme pokračovali ďalších ešte aspoň 50 rokov, a to čím ďalej, tým lepšie.“

Gratulujeme!

Organizácia AIESEC pôsobí v takmer 130 krajinách. Okrem možnosti stať sa jej členom ponúka kultúrne a profesionálne stáže.

Viac informácií sa dozviete na aiesec.sk

aiesec-history

 

02.12.2016 (19:16)

Comments are closed.