Prešov

Školáci zasadli do lavíc aj v Prešove

Školáci zasadli do lavíc aj v Prešove

Prázdniny skončili a na rade sú povinnosti. Školský rok v Prešove dnes začalo 2170 škôlkarov a 6844 žiakov základných škôl.  Ich počty pritom každým rokom mierne klesajú. Svoje brány pre nich otvorilo 33 materských škôl a 12 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

 

Nový školský rok privítala spolu so žiakmi ZŠ Kúpeľná aj primátorka mesta Andrea Turčanová, ktorá zaželala učiteľom veľa trpezlivosti so žiakmi a žiakom dostatok pozitívnej energie do štúdia.  Sama primátorka si zaspomínala na svoje návraty do školy po prázdninách: „Ja si už ani nepamätám tie časy, keď som bola prváčka. To už bolo veľmi dávno. Skôr si spomínam na ten druhý stupeň. Vždy som sa tešila na spolužiakov a na učiteľov, ale na učenie som sa už až tak netešila. Ale to sa zmenilo počas školského roka.“ dodala s úsmevom A. Turčanová.

 

Na ZŠ Kúpeľná nastúpilo spolu 817 žiakov. Záujem o túto školu z roka na rok stúpa. „Je nám veľmi ľúto, že nemôžeme vyhovieť všetkým prváčikom. Prijali sme tohto roku 92 prvákov, ostatných sme museli odmietnuť z kapacitných dôvodov, „ uviedla riaditeľka  školy Eva Bilišňanská. Podľa jej slov sa aj v novom školskom roku budú snažiť zostať na popredných priečkach čo sa týka jazykového, technického, spoločenského ale aj telovýchovného vzdelávania.

 

Smútok za prázdninami deťom pomohlo už desiatykrát zahnať aj podujatie Do školy s úsmevom, ktoré zorganizovalo mesto Prešov. To sa konalo na pešej zóne v centre mesta. Na pódiu sa predviedli základné umelecké školy, súkromné centrá voľného času, kultúrne a športové kolektívy a mnohí ďalší. Podujatie bolo spojené s možnosťou prihlásiť sa do niektorých z prezentovaných voľnočasových krúžkov.

 

 

05.09.2017 (09:06)

Comments are closed.