Prešov

Šialenstvo na Prešovských cestách: Nehody a úplný kolaps dopravy

Šialenstvo na Prešovských cestách: Nehody a úplný kolaps dopravy

Hustý dážď dnes skomplikoval dopravnú situáciu v celom Prešovskom kraji. Prešovskí hasiči dnes ráno v priebehu 3 hodín zasahovali pri 6 dopravných nehodách v Prešove a okolí. “V Prešove sme mali dopravnú nehodu na Prostějovskej a na diaľnici D1 396. kilometer smer Poprad Prešov, kde zahynula jedna osoba. Ďalšia dopravná nehoda bola hlásená na Námestí legionárov v Prešove, tam to bolo bez zranení. Nasledovala nehoda na ulici Sabinovskej. Vzápätí na to nám ohlásili nehodu za tunelom Branisko na diaľnici D1 v smere do Prešova. Momentálne naši príslušníci zasahujú v obci Kyjov pri dopravnej nehode a máme aj výjazd k nehode medzi obcami Hlinné a Čierne nad Topľou,” uviedol pre SKY Rádio krátko po 10:30 hod. dôstojník Krajského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

 

V prešovskej nemocnici ošetrili dve ženy

Podľa slov hovorkyne FNsP J. A. Reimana Prešov, Renáty Cenkovej boli v priebehu dopoludnia v nemocnici ošetrené dve účastníčky dopravných nehôd. “26 ročná pacientka s ľahkými poraneniami bola ošetrená ambulantne a druhá 49  ročná pacientka je s podvrtnutím krčnej chrbtice a úrazom brucha hospitalizovaná na oddelení úrazovej chirurgie,” uviedla hovorkyňa.

 

 

Smrteľná nehoda na D1

Smrteľná nehoda na D1

 

Na D1 prišla o život spolujazdkyňa z Fričoviec

K tragickej dopravnej nehode došlo dnes krátko po 7:00 hod. ráno došlo na diaľnici D1 v smere Poprad – Prešov neďaleko Malého Šariša. “33 ročný Ján z Prešova,  vodič osobného motorového vozidla, z doposiaľ nezistených príčin dostal šmyk,   s vozidlom sa opakovane prevrátil a ostal stáť mimo cestu. Vodič utrpel iba ľahké zranenia. Vo vozidle s ním bola aj Dominika (26), ktorá utrpela  podľa predbežných informácií taktiež len ľahké zranenia a 52 ročná Eva, ktorá utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla,”  informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová. Obe spolujazdkyne pochádzali z obce Fričovce. Vodič  bol na mieste  podrobený dychovej skúške, ktorá u neho vylúčila prítomnosť alkoholu. Okolnosti i presná príčina nehody bude známa až po skončení vyšetrovania, ku  ktorému bude pribratý aj znalec z odboru cestná doprava.  Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe uvedených skutočností začal  trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

 

FB Renik Raven

Nehoda Prešov Prostějovská ul. Prešov Foto: R. Raven

 

Nekonečné kolóny a meškanie spojov

Od pol šiestej ráno zhruba do pol deviatej bola kvôli nehode neprejazdná Sabinovská ulica. Polícia začala odkláňať  premávku v smere od Veľkého Šariša cez Sídlisko III. Tam však došlo k ďalšej dopravnej nehode, takže prejsť tadiaľ trvalo vodičom dobrú hodinu.  Stačilo pár minút a na cestách sa začali tvoriť kilometrové kolóny. Meškali nie len spoje MHD meškali, ale aj autobusové linky SAD. Dispečing dopravného podniku zaplavili telefonáty nespokojných cestujúcich, ktorí márne čakali na zastávkach. Na niektorých linkách sme mali meškanie  od 30 do 50 minút. Jeden spoj nám meškal aj hodinu a pol. Ešte dve hodiny po sprejazdnení Sabinovskej ulice trvalo, kým sa všetky spoje naukladali naspäť,” uviedla pre SKY Rádio vedúca dopravnej prevádzky Dopravného podniku mesta Prešov Adriana Compeľová. Dodala, že problémy na Sídlisku III. vždy ochromia celý systém hromadnej dopravy.

 

 

Titulná foto: Z. Stofan

 

21.09.2017 (09:51)

Comments are closed.