Doprava

Na Sekčove budú rekonštruovať križovatky

Na Sekčove budú rekonštruovať križovatky

Mesto Prešov plánuje niekoľko rekonštrukcii križovatiek na svojom najväčšom sídlisku. V budúcom roku chcú tiež začať výstavbu novej okružnej križovatky na Východnej ulici (pri OBI).

 

Pribudne odbočovací pruh

Zrekonštruujú križovatku ulíc Rusínska a Arm. gen. Ludvíka Svobodu na Sekčove pri Lidli. Cieľom je zvýšiť priepustnosť križovatky. Dosiahnuť to chcú vybudovaním druhého odbočovacieho pruhu doľava v smere z Rusínskej ulice pri Lidli. Toto riešenie by malo zdvojnásobiť prejazd vozidiel v smere na ul. Arm. gen. Ludvíka Svobodu a zároveň zvýši plynulosť dopravy z centra mesta. Rekonštrukcia sa momentálne nachádza vo fáze prípravných prác. Samotné rekonštrukčné práce sa začnú až na jar budúceho roka.

 

Nová okružná križovatka

Obnovy sa dočká aj ďalšia zo sekčovských križovatiek. Konkrétne križovatka ulíc Arm. gen. Ludvíka Svobodu a Jurkovičová, kde dochádza k častým kolíziám. Medzi vodičmi je neslávne známa hlavne kvôli problematickému výjazdu z Jurkovičovej ulice. Ulica Arm. Generála Svobodu má tiež dostať nový asfalt. Rekonštruovať na budúci rok plánujú aj križovatku spomínanej ulice s ulicou Vihorlatská. Medzi plány mesta na rok 2018 patrí aj výstavba okružnej križovatky na Východnej ulici (pri OBI).Všetky rekonštrukcie investorsky zastrešuje Slovenská správa ciest.

 

Zdroj/foto: MsÚ

 

30.11.2017 (13:07)

Comments are closed.