Prešov

Prešovský 1. FC Tatran Prešov je po troch rokoch späť v prvej lige.

Prešovský 1. FC Tatran Prešov je po troch rokoch späť v prvej lige.

Prešov zažil najväčšiu športovú udalosť na piatkovom futbalovom stretnutí na domácom štadióne. Súpera ŠFK Sereď porazili v záverečnom duely Doxxbet ligy hladko 3:0.

„Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nám verili, a ktorí chceli, aby sme postúpili naspäť a určite je to niečo neopísateľné, pretože chlapci prepísali históriu s tým, že postúpili ako vlastní odchovanci klubu. Postúpili zaslúžene,“  povedal po zápase tréner a bývalý slovenský reprezentant Stanislav Varga. Jedinou výnimkou je nígerijský útočník Hector Tubonemi, ktorý sa z víťazstva taktiež veľmi tešil.

Po víťazstvom zápase, ktorý domácim Prešovčanom zaručil vstupenku do prvej futbalovej Fortuna ligy nechýbali oslavy.

„Bola veľká nervozita, posledné týždne boli ťažké na psychiku, stále sa riešilo, či sa postúpi, čo potom. Dobré je, že máme naplánovanú prípravu dopredu, 21. začíname, 24. 6. ideme do Čiech na turnaj. Verím, že tu prídu správni hráči a budeme pokračovať v tom, čo sme začali,“ zdôraznil Patrik Jacko.

Zhruba polovica mužstva nemá podpísané zmluvy, obdobne sú na tom aj tréneri. Generálny manažér 1. FC Tatran Prešov Marek Trávniček je s výkonom klubu spokojný. Podľa jeho slov je potrebné získať dvoch-troch hráčov. S trénermi by taktiež rád pokračoval ďalej.

 

13.06.2016 (22:03)

Comments are closed.