Kultúra

Prešovskí volejbalisti víťazne

Po dvoch prehrách nebola nálada v tíme VK MIRAD PU Prešov najlepšia. Do zápasu 5. kola extraligy proti TJ Slávia Svidník nastúpili v plnej zbroji v kádri aj s Michalom Červeňom a Ivom Mikovčíkom. Posilnený tím Svidníka nebol jednoduchým súperom, napriek tomu domáci po 5-setovej bitke zvíťazili 3:2 (24:26, 18:25, 25:16, 25:23, 15:11). Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (21.10.2017) o 16:00 hod. proti tímu COP Trenčín. Zápas hodnotil Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Boli sme plný odhodlania vyhrať toto derby.
Príchodom Luxa útočná sila Svidníka vzrástla. Celý prvý set sme viedli, ale v koncovke nám to ušlo. V polovici druhého setu nastúpil Kamil Feňo. Prišlo ukľudnenie a hráči si začali veriť. Zmenili sme obranu kľúčových hráčov Svidníka a začali sme hrať volejbal, ktorý by sme chceli prezentovať.“

Zdroj: Tlačová správa VK MIRAD PU Prešov, foto: VK MIRAD PU Prešov

16.10.2017 (13:40)