Prešov

Prešovom zaznie komunitná muzika

Prešovom zaznie komunitná muzika

V Prešove sa chystá jedinečný Festival Komunitnej hudby. Pripravila ho Asociácia vzdelávateľov v sociálnej práci na Slovensku v spolupráci s mestom Prešov. Festival  ponúkne priestor domácim amatérskym umelcom a hudobníkom. Jeho organizáciu finančne podporilo aj mesto. “Som veľmi hrdá na to, že v Prešove bude prvýkrát takéto podujatie, ktoré bude otvorené pre širokú verejnosť. Tu naozaj ukážeme, že sa komunity vedia baviť, spájať a vedia byť prínosom pre ľudí, ktorí momentálne nie sú odkázaný na sociálnu pomoc, “ povedala na margo pripravovanej akcie primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Festival sa uskutoční 21. – 22. septembra v EkoParku Holá Hora v Prešove.  “Súčasťou tohto podujatia bude aj jesenný sociálny trh a rôzne workshopy. Tie sa uskutočnia vrámci prezentácie biblioterapie a muzikoterapie, ktoré sú realizované vrámci sociálnych zariadení mesta Prešov.” priblížila organizátorka Beata Balogová z Asociácie vzdelávateľov v sociálnej práci na Slovensku

V dvojdňovom programe nevystúpia len hudobné zoskupenia zariadení sociálnych služieb a denných stacionárov, ale aj hostia. Účastníkom festivalu sa predstavia aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša, Folklórny súbor Torysa, Vocals a ďalší. Rodiny s deťmi potešia aj sprievodné podujatia ako ukážky dopravnej výchovy a otvorené pracovné a vedecké workshopy.

 

05.09.2017 (13:07)

Comments are closed.