Prešov

Prešovom preletí Cyklokométa

Prešovom preletí Cyklokométa

 

V sobotu 6. januára sa uskutoční zimný cyklistický prejazd mestom Prešov – Cyklométa. Jeho cieľom je veselou formou upozorniť na bezpečnosť cyklistov na cestách. Hlavne na dostatočné osvetlenie, ktoré je mimoriadne dôležité práve v zime.

V sobotu 6. januára o 17:00 vyštartuje Cyklométa z dvoch miest v Prešove.  Prvá skupina cyklistov vyrazí z konečnej zastávky Sídliska III. Druhá bude štartovaťz parkoviska pri Lidli na sídlisku Sekčov. Obidve skupiny sa stretnú v centre mesta, kde v cieli, v kaviarni Libresso, bude vyhodnotenie súťaže o najkrajšie vyzdobený bicykel a cyklistu a slávnostné odovzdávanie cien. O zábavu sa postarajú chlapci z BDHS – Blikajúci Hudobný Dychový Systém.Pokračuje organizátorka Renáta Kmecová: Podujatím tiež ukazujeme, že bicyklovať sa dá počas celého roka, že nezáleží na počasí, na Vašom veku, alebo na type bicykla, ktorý doma máte. Záleží len na Vás, či budete chcieť radšej mrznúť na autobusovej zastávke, prípadne odmetať sneh z auta, aby ste mohli ísť do práce na druhom konci mesta, alebo na nákup. Veď môžete po východe z domu sadnúť na bicykel a urobiť niečo pre svoje zdravie, pre zdravšie okolie, v ktorom žijete a pre Vašu pozitívnejšiu náladu, ktorú získate vďaka bicyklovaniu počas celého roka.”

 

Svoju premiéru mala Cyklométa v roku 2016, kedy sa prvýkrát stretli cyklisti ozdobení vianočnými svetielkami a veselo, spievajúc koledy, prešli na svojich bicykloch ulicami mesta. Minulý rok sa podujatie konalo aj napriek nízkej teplote, ktorá večer na Troch kráľov klesla na  -14°C.

 

 

 

05.01.2018 (11:28)

Comments are closed.