Kultúra

Prešovčania si dajú nácvik Silvestra

Prešovčania si dajú nácvik Silvestra

 

 

V Prešove si tento rok doprajú v centre mesta rovno dva veľké ohňostroje. Ku silvestrovskej klasike totiž pribudne aj akýsi predvianočný ohňostroj.

 

Mestu Prešov daroval profi ohňostroj Tomáš Juhas. “Vyplnil som jednoduchý anketový lístok a bol som zaradený do žrebovania. Tak sa na mňa šťastie usmialo, že som vyhral prvú cenu – ohňostroj v hodnote 2.000 eur. Rozmýšľal som nad tým, ako to čo najrozumnejšie využiť tak, aby to potešilo viacerých ľudí, no tak som to daroval mestu Prešov,” povedal T. Juhas.

 

Niektorí Prešovčania zostanú zrejme zajtra o 19:00 hodine večer trochu zaskočení, keď uprostred adventu na Hlavnej v Prešove odpália približne 7 minútový ohňostroj. “Je to síce v takom adventnom čase a chápem aj to, že niektorí to možno nepríjmu, že je to skôr záležitosť prelomu rokov, ale nedalo sa ináč. Tá spoločnosť, ktorá ohňostroj odpáli, má samozrejme naplánované zákazky práve v tom období Silvestra,” vysvetlil darca ohňostroja T. Juhas. Návštevníci prešovských vianočných trhov si v piatok (15.12.) večer môžu urobiť malý nácvik blížiacich sa silvestrovských osláv.

 

Zdroj: MsÚ

 

 

14.12.2017 (10:43)

Comments are closed.