Doprava

Práce na prešovskom kruhovom objazde pri ZVL finišujú

Práce na prešovskom kruhovom objazde pri ZVL finišujú

Vodiči smerujúci z Popradu do Košíc a naopak prejdu Prešovom rýchlejšie. Druhá fáza výstavby kruhového objazdu I/68 Prešov odb. Škultétyho – ZVL s nadjazdom finišuje.  “Podľa zmluvy s dodávateľom ide všetko podľa harmonogramu. Stavba bude dokončená 30. júna ale do užívania pre motoristov bude uvedená 15. júla,” uviedla pre hovorkyňa Slovenskej správy ciest Zuzana Hromcová.

Na potrebu riešenia neúnosnej dopravnej situácie v meste upozorňuje na svojom blogu aj poslanec Martin Ďurišin: “Tretie najväčšie mesto na Slovensku má dlhodobo problém s dopravou. Prešov ako jediné krajské mesto nemá vyriešený obchvat mesta žiadnym smerom. Tranzitnej doprave, ale najmä Prešovčanom to spôsobuje nemalé problémy a prechod mestom niekedy vyžaduje dávku nadľudskej trpezlivosti.”

Dokončenie objazdu pri ZVL mešká takmer 2 roky. dokončený mal byť už v roku 2015. Firma, ktorá túto zákazku pôvodne vyhrala  sa totiž dostala do finančných ťažkostí a stavebné práce zostali stáť. Výstavbu kruhového objazdu nakoniec dokončí firma Doprastav. “Vysúťažená suma je viac než 31 miliónov. Nový dodávateľ prispôsobil náklady a tiež harmonogram tejto sume,” uviedla Z. Hromcová.

Kruhový objazd pri ZVL bude fungovať ako miniobchvat, ktorý odkloní dopravný tranzit z Košíc smerom do Popradu z širšieho centra Prešova. Po dobudovaní južného obchvatu mesta D1 bude fungovať ako náhradná trasa pre dopravu v prípade uzatvorenia tunela Prešov.

 

06.06.2017 (11:11)

Comments are closed.