Krimi

Plačúce deti zachraňovali mestskí policajti

Plačúce deti zachraňovali mestskí policajti

 

Chlapci z obce blízko pri Prešove sa v nedeľu sami vybrali na prechádzku do mesta. Ich výlet však skončil plačom v mrazivej noci.  Zachraňovať ich museli mestskí policajti a pracovníci úradu práce.

 

V pondelok (15.1.) krátko po polnoci prijali prešovskí mestskí policajti oznámenie o dvoch deťoch, ktoré plačú na autobusovej zastávke na Sídlisku III na ulici Vladimíra Clementisa. „Jednalo sa o chlapcov vo veku 11 rokov, ktorí boli značne premrznutí, bez rodičov. Deti sme odviezli na našu základňu, kde sme im poskytli čaj a trošku sme ich ohriali. Prevzali si ich zamestnanci úradu práce a tí ich odviezli až priamo domov,“ opísal prípad prešovský policajný náčelník Ján Andrejko.

Policajti zistili, že dvaja chlapci z obce blízko pri Prešove sa pešo vybrali na prechádzku do mesta. Rodičia o tom, že chlapci z domu odišli vedeli, no deti im večer nechýbali. Rodina, z ktorej chlapci pochádzajú je pracovníkom úradu práce už dobre známa. „Rodiny maloletých sú evidované oddelením sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately (SPODaSK), – prevažne v súvislosti so záškoláctvom ich súrodencov (v oboch prípadoch ide o mnohopočetné rodiny). Títo chlapci však doteraz žiadne problémy nemali. Pre rodinu maloletých budú aj naďalej vykonávané opatrenia SPODaSK. Úrad PSVR zvažuje nariadenie výchovného opatrenia – uložiť dieťaťu a rodine povinnosť zúčastniť sa na výchovnom programe, ktorý bude realizovať úrad,“ uviedla pre SKY Rádio Jana Lukáčová hovorkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

Autor: cimKa

Foto: ilustračné

 

18.01.2018 (08:00)

Comments are closed.