Doprava

Opäť sa zídu prešovskí mestskí poslanci

Opäť sa zídu prešovskí mestskí poslanci

 

 

Prešovskí mestskí poslanci na stredajšom (24.1.) zastupiteľstve budú rozhodovať o majetkových prevodoch, podmienkach odkúpenia bytov pre nájomné bývanie i podávaní žiadostí na dotácie na stavebné projekty. Zaoberať sa budú tiež návrhom na schválenie investície spoločnosti Dopravný podnik mesta Prešov, ktorá plánuje kúpiť nové autobusy a trolejbusy na linky MHD. Prerokujú tiež návrh o poskytnutí dotácie na prenájom ľadovej plochy na tento rok.


Rokovanie sa začne o 13.00 h v mestskej zasadacej sieni. Poslanci opätovne prerokujú už schválený materiál o kúpe 68 bytov v polyfunkčnom objekte Cresco na Sídlisku III, ktoré budú slúžiť ako sociálne byty pre občanov mesta. Pôjde o osem jednoizbových, 56 dvojizbových a štyri trojizbové byty. Mesto ich chce financovať prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania a bude sa tiež uchádzať o dotáciu na infraštruktúru z ministerstva dopravy. Navrhovanou zmenou uznesenia je doba zachovania účelu, ktorá by sa mala predĺžiť z pôvodných 20 na 30 rokov.

Dopravný podnik má záujem kúpiť 15 kusov autobusov, štyri elektrobusy a desať kusov trolejbusov s možnosťou pohonu z batérie. Zároveň chce obstarať multicar s nadstavbami a prefinancovať infraštruktúru pre nabíjanie elektrobusov. Priemerný vek autobusov používaných v prešovskej MHD je 10,6 roka, pričom po meste ešte aktuálne jazdí 17 autobusov starších ako 15 rokov. 

Zdroj: Tasr Foto: DPMP

 

23.01.2018 (14:21)

Comments are closed.