Kultúra

Od Lennonovej smrti už prešlo 37 rokov

Od Lennonovej smrti už prešlo 37 rokov

 

V Bardejove si zajtra v piatok 8. decembra pripomenú smutné výročie smrti výnimočného hudobníka a skladateľa Johna Lennona.

 

“Chrobáci” v Bardejove

Pred viac ako 30 rokmi obdivovateľ a fanúšik Johna Lennona a The Beatles, Bardejovčan, Pavol Zajac začal s budovaním parčíka, ktorý dnes nesie neoficiálny názov Parčík J. Lennona. V tomto parčíku má svoj pamätný kameň  každý člen skupiny The Beatles. Zanietený fanúšik Chrobákov vyšperkoval v štýle Beatles aj vlastný dom. Návštevník, ktorý tu zavíta, zo západnej strany domu môže obdivovať originálne vykovaný notový part dvoch známych piesní. V roku 2014 pribudol tzv. triptych Johnovho života – reliéfny portrét J. Lennona a lásky jeho života Yoko Ono, vytvorený z kovu dvojicou – Juraj Polák a Pavol Zajac,“ uviedla Martina Mochnacká spoluorganizátorka pripravovaného spomienkového stretnutia.

 

Stretajú sa každý rok

Približne 300 fanúšikov sa v piatok 8. decembra o 18. hodine stretne v Parčíku J. Lennona, aby si pripomenuli 37. výročie jeho tragickej smrti. „Fanúšikovia, ale i návštevníci mesta si priamo pod “širákom” pripomenú legendárnu slávu J. Lennona. V podaní bardejovských kapiel i jednotlivých spevákov, budú znieť známe i menej známe hity  The Beatles,“ informovala M. Mochancká. Fanúšikovia slávneho speváka a hudobníka sa v bardejovskom parčíku takto stretajú už takmer 15 rokov. 

 

John Lennon bol britský spevák, skladateľ a gitarista, zakladajúci člen skupiny The Beatles a úspešný sólový hudobník. Bol známy tiež ako výtvarník, herec, spisovateľ a politický aktivista. Lennona zavraždili v roku 1980 pred jeho domom v New Yorku. Pomätený fanúšik Mark David Chapman na neho vypálil 6 rán.

 

 

07.12.2017 (11:22)

Comments are closed.