Prešov

Na novorodeneckom oddelení FNsP J.A. Reimana v Prešove pribudli dve výhrevné lôžka pre novorodencov

Na novorodeneckom oddelení FNsP J.A. Reimana v Prešove pribudli dve výhrevné lôžka pre novorodencov

Spoločnosť Lidl darovala špeciálne lôžka nemocnici vrámci projektu „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“. „S podporou našich zákazníkov sa podarilo venovať všetkým 52 slovenským pôrodniciam, ktoré umožňujú bezplatný pôrod, zostavu životzachraňujúcich prístrojov. Vďaka tomu bude možné ročne zachrániť niekoľko stoviek novorodencov a skvalitniť život tisíckam z nich.“ upresnil Tomáš Bezák vedúci oddelenia komunikácie spoločnosti Lidl.

Pre oddelenie neonatológie v prešovskej nemocnici to nebol prvý dar od spoločnosti Lidl. V minulosti podobne získali 3 inkubátory. „Vítame každú jednu iniciatívu, ktorá prinesie uľahčenie práce s našimi najmenšími pacientami. Je to obdivuhodné, že niekto rozbehne projekt, z ktorého profitujú na Slovensku všetky pôrodnícke oddelenia,“ uviedla primárka novorodeneckého oddelenia Iveta Reváková.

Lôžka tvorí sada prístrojov, ktoré sú nevyhnutné pri stabilizácii alebo prípadnej resuscitácii novorodenca na pôrodnej sále. Dokonca dokážu včas odhaliť aj vrodené vývojové chyby srdca. Cena jedného darovaného lôžka je 8.600 eur bez DPH.

Prínos špeciálnych lôžok zhodnotil zástupca spoločnosti Dartin, ktorá lôžka inštalovala, Július Pittner: „Novorodenecké oddelenia takto len rozšíria svoj park, no sú nemocnice na Slovensku, pre ktoré je toto základný prístroj, ktorý im prinesie všetky možnosti ako stabilizovať novorodenca.“

 

03.02.2017 (06:57)

Comments are closed.