Doprava

Nové pravidlá parkovania v prešovskej nemocnici. Neporiadnym vodičom hrozia pokuty.

Nové pravidlá parkovania v prešovskej nemocnici. Neporiadnym vodičom hrozia pokuty.

Od 1. júla je parkovanie v areáloch štátnych nemocníc bezplatné. Zavedenie bezplatného parkovania zvýšilo počet áut aj v areáli prešovskej nemocnice na ulici Hollého. V súčasnosti je vodičom k dispozícii 290 parkovacích miest. Tie však nestačia. Výsledkom je, že poniektorí vodiči parkujú kde sa dá a ako sa dá. Často krát v rozpore s platnými dopravnými predpismi.

Sanitky nemôžu prejsť

Pacienti a návštevníci nemocnice parkujú nie len na trávnatých plochách ale výnimkou nie je ani parkovanie na priechodoch pre chodcov či na cestách. “Dôsledkom komplikovanej dopravnej situácie je znížená, obmedzená alebo úplne znemožnená priechodnosť, prístupnosť a obslužnosť areálu vozidlám, ktoré zabezpečujú prevádzku areálu ako aj vozidlám záchranných zložiek,” uviedla hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková.

Nový projekt dopravnej infraštruktúry

Na neprístupnosť komunikácii nemocnicu niekoľkokrát upozornila aj kontrola Hasičského a záchranného zboru. Celú záležitosť sa preto rozhodli vyriešiť projektom dopravnej infraštruktúry. V areáli bolo osadených 136 zvislých dopravných značiek a doplnené bolo aj vodorovné dopravné značenie. “Komunikácie v areáli FNsP Prešov stávajú rovnocennými s inými cestnými komunikáciami, čo znamená, že aj tu sú účastníci cestnej premávky povinní dodržiavať všetky dopravné predpisy,“ zdôraznila Cenková. Šoféri parkujúci v areáli nemocnice tak 1. septembra musia počítať s tým, že za takzvané núdzové pakovanie, ktorým porušia platné dopravné predpisy, ich neminie pokuta.

Foto: archív FNsP v Prešove

 

12.09.2017 (14:21)

Comments are closed.