Košice

Pre nevidiacich v Košiciach a Prešove vybehali viac ako 11.000 eur

Pre nevidiacich v Košiciach a Prešove vybehali viac ako 11.000 eur

Charitatívneho behu VSE City Run sa minulý týždeň v Prešove zúčastnilo takmer 1.300 bežcov. Generálny partner behu Východoslovenská energetika každý ubehnutý  kilometer vynásobil sumou 33 eur.  Na podporu krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v Prešove tak vybehali viac ako 4.500 eur.  ” Peniaze využijeme na podporu našej činnosti. Kúpime technické vybavenie, ktoré potrebujeme na to, aby sme sa s našimi službami mohli čo najviac priblížiť klientom . Chceme, aby nemuseli chodiť za nami do Prešova. Preto by sme radi rozšírili naše služby aj do Humenného, Svidníka, Stropkova či Popradu,” uviedla vedúca prešovského krajského strediska ÚNSS  Žofia Teplická.
Únia nevidiacich a slabozrakých je pre ľudí ochudobnených o jeden z najdôležitejších ľudských  zmyslov dôležitou inštitúciou. “Poskytujeme špecializované sociálne poradenstvo a sociálnu rehabilitáciu ľuďom  so zrakovým postihnutím. Radíme im, na aké príspevky majú nárok, aké kompenzačné pomôcky im môžu pomôcť a učíme ich pracovať s nimi, “ uviedla pre SKY Rádio Ž. Teplická.
V Košiciach sa do charitatívneho behu VSE City Run zapojilo viac než 2.600 bežcov. Tí pre nevidiacich a slabozrakých v košickom kraji vyzbierali  viac ako 7.000 eur.
 

17.05.2017 (12:33)

Comments are closed.