Ekonomika

Kto môže dostať nové nájomné byty mesta Prešov?

Kto môže dostať nové nájomné byty mesta Prešov?

Mesto prešov nedávno zverejnilo informáciu týkajúcej sa kúpy 68 nájomných bytov na ulici Antona Prídavku. Tie sú určené pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť vlastný byt alebo dom. “Budú ich môcť získať iba tí, ktorí splnia podmienky určené novým všeobecne záväzným nariadením. To je aktuálne v procese prípravy, pričom prípravné obdobie bude čoskoro ukončené a následne sa jeho navrhované znenie zverejní, či už na stránke mesta, na úradnej tabuli i na ďalších komunikačných kanáloch.” Povedal tlačový referent mesta Prešov Milan Grejták.

Obyvatelia dotknutého Sídliska 3 sa obávajú, že do bytov sa nasťahujú neprispôsobiví občania. Vlnu kritiky hodnotí predseda sociálnej a bytovej komisie Rudolf Dupkala: “Čo sa týka týchto, ja to nazývam hoaxov a bludov, tak sú to bludy šírené anonymom a ja to vnímam len ako hnusnú politickú antikampaň, lebo sa blížia voľby. Lebo nie Dupkala, ale komisia je tu sociálna a bytová, to nie Dupkala prideľuje byty, ale je tu komisia, nie primátorka, ale vedenie mestského úradu. Považujem to za hnusnú lož a dokonca zvažujem kroky na trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za urážku na cti a za pomaly už aj šírenie rasizmu a xenofóbie, lebo toto čo tam sa dá dočítať to je už neskutočné čo si dovoľujú niektorí ľudia v tomto meste.”

Obavy obyvateľov mesta a sídliska, že sa do nových nájomných bytov nasťahujú neprispôsobiví občania, vyvrátil predseda bytovej komisie Rudolf Dupkala: “Nijaký neprispôsobivý sa nebude dávať na Antona Prídavku. Ja pochybujem, že obyvateľ, ktorý je na Tehelni preto, lebo má príjem mesačný taký, že maximálne zvládne zaplatiť 150-160€, bude mať zrazu na to, aby zaplatil napríklad 400€, čo je takmer trojnásobok. Čiže je to naozaj len hnusná politická antikampaň a útok na moju osobu a na osobu pani primátorky.” Diskusiu, ktorá sa objavila na sociálnej sieti poprel aj tlačový referent mesta Milan Grejták: “Je evidentné, že neprispôsobivým občanom vzhľadom na podmienky pridelenia bytu nové nájomné byty pridelené nebudú. Vlna nevôle občanov, ktorá sa zdvihla na základe rozšírenia nepodložených informácií je klamlivá a neopodstatnená.” 

Noví nájomcovia sa do bytov majú sťahovať už na jeseň tohto roku.

Patrik Semanek

foto: Korzár

 

22.06.2018 (10:40)

Comments are closed.