Politika

Milan Majerský sa ujal svojej funkcie. Peter Chudík má radostnú novinku.

Milan Majerský sa ujal svojej funkcie. Peter Chudík má radostnú novinku.

 

V historickej budove Divadla Jonáša Záborského sa dnes konalo slávnostné uvedenie do funkcie nového župana Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milana Majerského a 62 krajských poslancov.

 

Majerský ocenil privítanie v úrade

Vo svojom slávnostnom prejave Milan Majerský ocenil prácu svojho predchodcu a poďakoval Petrovi Chudíkovi za uvedenie do funkcie: „Ďakujem teraz v tejto chvíli predovšetkým tebe, Peter. Za všetko, čo si vykonal pre rozvoj nášho kraja a chcem na ďalej budovať a stavať na tom, čo si ty postavil a urobil základ. Všetko to, čo si vynaložil pre rozvoj tohto kraja ťa stálo námahu, čas a určite aj zdravie. Úprimne ti ďakujem za politickú korektnosť a slušnosť,“ povedal Majerský a zároveň ocenil pozvanie bývalého župana na minulotýždňové odovzdávanie Cien PSK. Nový predseda bude za povinnosťami cestovať medzi rodnou Levočou a Prešovom. „Musím zistiť všetky reálie. Musím zistiť, kto vlastne v útvare mojej kancelárie je a zrejme urobíme aj menšie zmeny, ale určite to nebudú žiadne čistky,“ uviedol M. Majerský. Medzi jeho priority nasledujúcich 5 rokov patrí budovanie ciest a zamestnanosť.

 

Prezradil radostnú novinku

Peter Chudík post župana opustil po 16 rokoch. „Všetko raz začína a všetko raz končí. K tejto situácii jednoducho muselo dôjsť. Stále, keď pred tým som bol vo voľbách, tak som rozmýšľal, že kto príde po mne, ak nevyhrám. Mám z toho dobrý pocit, že práve Milan Majerský je tam. Dnes povedal pekne, že vyhral voľby, ale nefandili mu všetci, ale chce so všetkými spolupracovať,“ uviedol P. Chudík. Odchádzajúci župan sa plánuje venovať práci poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Na záver prezradil novinárom radostnú správu: „Čakáme prírastok do rodiny vo februári, takže bude toho dosť. Možno aj takto prekonám to obdobie, keď už nebudem musieť vstávať do práce, ale budem sa venovať synovi.“

 

Auto/fotor: cimKa

 

01.12.2017 (14:11)

Comments are closed.