Prešov

SKY Rádio pobeží LEAR RUN! Pridajte sa aj vy!

SKY Rádio pobeží LEAR RUN! Pridajte sa aj vy!

LEAR RUN 2017 – beh, aký ste ešte nezažili! Šport, zábava a pomoc tým najbezbrannejším – chorým deťom –  sú hlavné ciele jedinečnej akcie určenej nie len pre športovcov, ale aj jednotlivcov a rodiny. Akcia sa uskutoční v nedeľu 24. septembra na Hlavnej ulici v Prešove. Zažijete doslova koktejl pre ľudské zmysly. Beh totiž bude plný svetiel a hudby.  O dobrú náladu sa postarajú aj maskoti a ďalšie prekvapenia.

 

Registrovať sa môžete aj v nedeľumap-lear-run-min

V deň konania akcie sa možno prihlasovať priamo na mieste. Dospelí bežci zaplatia 8 eur, deti 5 eur. Platba je možná len v hotovosti. V cene bežeckého  štartovného je podpora neziskovej organizácie Svetielko pomoci sumou 2 eurá, exkluzívna medaila (pre prvých 500 vyplatených),  bohatý štartovací balíček, štartovacie číslo, tombola, úschovňa. Chodci zaplatia akékoľvek dobrovoľné štartovné. V cene je tombola, účastnícky list a úschovňa. Štart hlavného behu LEAR RUN 2017 je o 19:00 pri PKO Čierny orol.

 

 

 

map-prechadzka-minPre nebežcov je pripravená prechádzka

Pobeží sa dvomi trasami – kratšou štvorkilometrovou a dlhšou sedemkilometrovou po centre mesta i jeho blízkom okolí. Štart i cieľ je pri PKO Čierny orol. Okrem toho sa ešte pred samotným behom uskutoční prechádzka vysvieteným Prešovom pre tých záujemcov, ktorí sa na beh necítia. Štart prechádzky vysvieteným Prešovom je o 18:00. Trať  má dĺžku dva kilometre.

 

 

 Pomoc pre choré deti

Zaplatením štartovného účastníci sumou 2 eurá podporia charitatívnu myšlienku. Táto suma totiž poputuje neziskovej organizácii Svetielko pomoci, ktorá poskytuje bezplatnú komplexnú a celoročnú pomoc v Košickom a Prešovskom kraji rodinám s onkologicky chorými deťmi v liečbe, po liečbe, s deťmi v terminálnom štádiu onkologického ochorenia a rodinám, ktoré stratili dieťa v dôsledku rakoviny. Symolický šek odovzdajú organizátori už vrámci programu.

 

 

Organizátorom LEAR RUN 2017 je nezisková organizácia Active Life, n.o. v spolupráci s generálnym partnerom podujatia Lear Corporation a spoluorganizátormi Mestom Prešov,  Prešovskou univerzitou v Prešove a ďalšími partnermi.

 

22.09.2017 (09:04)

Comments are closed.