Doprava

V Košiciach vyhasol život cyklistu

V Košiciach vyhasol život cyklistu

Od začiatku roka na cestách košického kraja vyhaslo už 7 ľudských životov. S oteplením pribúdajú na cestách motorkári ale aj cyklisti. Práve tí sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky. Len počas jedného týždňa došlo k 4 nehodám s účasťou cyklistov.

Žiaľ, cez víkend tragicky vyhasol aj život 61 ročného cyklistu v Košiciach.  25 – ročný vodič Mercedesu na ceste od Poľova Smerom na Pereš, pravdepodobne z nepozornosti zachytil cyklistu, ktorý sa vyhýbal autu odstavenému na krajnici. Po zrážke s cyklistom vozidlo Mercedes narazilo do odstavenej Škody Fábie. Cyklista pri dopravenej nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla košická policajná hovorkyňa Jana Mesárová. Ľahké zranenia utrpel aj vodič pokazenej Fábie, ktorý stál v blízkosti nehody, . Príčinu dopravnej nehody policajti vyšetrujú.

Cyklisti a motocyklisti majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pri páde totiž nie sú dostatočne chránení. Sami často zabúdajú aj na nosenie prilby či reflexné prvky. Pričom práve tieto môžu znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. Polícia preto apeluje: Vyzývame všetkých účastníkov premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy, sledovali situáciu v cestnej premávke a správali sa na cestách zodpovedne.

 

15.05.2017 (12:06)

Comments are closed.