Prešov

Konečne moderná aula! Prešovská univerzita rekonštruovala.

Konečne moderná aula! Prešovská univerzita rekonštruovala.

Vysokoškoláci z Prešovskej univerzity (PU) v Prešove začnú nový akademický rok v zrekonštuovanej aule s klimatizáciou. Slávnostným prestrihnutím pásky ju dnes otvoril rektor univerzity Peter Kónya.

 

Rekonštrukcia auly v priestoroch Vysokoškolského areálu na ul. 17. novembra začala už v júni. Posledné úpravy boli ukončené len pred pár dňami. „Väčšina zmien je ukrytá pod stropom. Je to hlavne vzduchotechnika a elektronika, ktorá bola v tejto aule nainštalovaná. Samozrejme, vidieť zmeny aj v interiéry, aj členenie je iné. Napriek tomu, že aula vyzerá vzdušnejšie, je tu o niekoľko miest na sedenie viac ako bolo v predchádzajúcej aule. Sú tu čisté stoly, lepšie usposôbené na písanie a podobne,“ uviedol rektor P. Kónya. Aula bola postavená v 80. rokoch minulého storočia, ako súčasť celého komplexu univerzity, a za obdobie troch dekád sa technicky opotrebovala. Materiály, ktoré sa používali pred 35 rokmi už nezodpovedali dnešným nárokom na technické a estetické využitie.

Rekonštrukcia si vyžiadala značnú investíciu. Univerzita však na to nebola sama. “Celkové finančné náklady na rekonštrukciu a modernizáciu tejto auly boli vo výške 379.000 eur z toho 150.000 eur bola dotácia z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a zvyšných 130.000 eur tvorili vlastné zdroje Prešovskej univerzity,“ skonštatovala kvestorka PU Mária Nováková.

 

 

18.09.2017 (15:56)

Comments are closed.