Krimi

Kauza bývalej riaditeľky ZŠ Sibírska pokračuje pred súdom. Vypovedali učiteľky, ktoré mala obvinená vydierať.

Kauza bývalej riaditeľky ZŠ Sibírska pokračuje pred súdom. Vypovedali učiteľky, ktoré mala obvinená vydierať.

Pred prešovským Okresným súdom  dnes vypovedali štyri učiteľky zo Základnej školy Sibírska v Prešove. Tie mala údajne vydierať bývalá riaditeľka Natália T. Pod hrozbou straty zamestnania požadovala časť ich platov a odmien. Učiteľky jej počas 3 rokov mali poslať na účet viac ako 7 tisíc eur.
„Výpoveďami sa mne aj iným kolegom vyhrážala medzi štyrmi očami. Osobné príplatky mi zvyšovala mesiac po mesiaci a hovorila koľko mám odvádzať,“ povedala jedna z poškodených učiteliek.

„Dva roky trvania týchto odvodov ma viedli k tomu, že som povedala stačí. Keď som prestala posielať peniaze na jej účet v júni, v auguste som mala už nížený úväzok. Potom začal rok psychického nátlaku a nakoniec sa to riešilo tým, že mi chcela dať výpoveď,” dodáva ďalšia poškodená.
Bývalá riaditeľka popiera že svoje podriadené vydierala. Podľa jej slov išlo o pôžičky, ktoré jej splácali na účet raz mesačne v približne 100 eurových sumách. Pre médiá sa však vyjadriť odmietla. V prípade dokázania viny jej hrozí trest na 4 až 10 rokov.

(red.) Katarína Cimborová

 

24.03.2017 (15:00)

Comments are closed.