Kultúra

Katare klub Junior Prešov vezie z Talianska 8 medailí

Karate klub Junior Prešov sa uplynulý víkend zúčastnil na Majstrovstvách Európy Shito Ryu 2018 – Lanciano v Taliansku. Klub si viedol úspešne a doviezli na Slovensko 8 medailí! Sofia Halecká sa stala majsterkou Európy Shito Ryu 2018. Známa Lucia Langošová nakoniec v Talianskom Lanciane vybojovala vo farbách Slovenska 3 medaily: 3.miesto do 60 kg a 3.miesto BRH + 1.miesto družstva Kumite ženy vo farbách slovenskej reprezentácie. Lucia Langošová prehrala vo svojej kategórii aj v BRH kategórii na rozhodnutia na vlajky, v oboch prípadoch bol stav 4:4 na konci zápasov. Nevadí, sezóna končí a Lucia potvrdila že je legendou Prešovského karate. Ako povedala Lucia Langošová: “dosť veľký úspech je to, že v ženách do 60 kg sme si odniesli bronzovú medailu, takže som neostala na prázdno, čo som rada. Historicky sa nám podarilo konečne poraziť nebezpečné súperky z Rumunska vo finále v kategórii družstvá ženy, čo je úplne super.”