Kultúra

Kapela PEHA je späť!

Kapela PEHA je späť!

Takmer jednu dekádu nebolo počuť o slovenskej kapele Peha, ktorej hity ako Spomaľ alebo Za tebou dodnes hrajú rádia na Slovensku či v Českej republike. Všetko nabralo iný smer a skupina Peha sa vracia znovu na scénu. Navyše sa chystajú koncertovať a nahrávať. Zloženie kapely prichádza s jednou zmenou na poste speváčky. Pôvodnú zostavu doplní mladá talentovaná speváčka Karmen Pál-Baláž, s ktorou sa Peha naživo poprvýkrát predstaví už 28. júla na festivale v Českej republike. „Je to pre mňa veľká česť s Pehou spievať. Vždy som ich mala rada a naviac hrajú rovnakú muziku, akú počúvam,“ povedala Karmen Pál-Baláž.

36324407_10214373019312751_5202178394527105024_n

Samotný comeback Pehy nebol plánovaný, čo potvrdil manažér Petr Tureček. Ten sa stretol s bubeníkom kapely Martinom Migašom, s ktorým prebrali aj tému ohľadom Pehy, avšak, hlavný impulz prišiel až po kastingových častiach televíznej speváckej súťaže, kde vystupovala Karmen. „A v tej chvíli to všetko do seba zapadlo. Keď som ju počul, hneď mi bolo jasné, že jej farba hlasu by bola pre Pehu to pravé. Nakoniec slovo dalo slovo a teraz môžeme po niekoľkých spoločných skúškach s radosťou oznámiť, že Pehu obnovujeme,“ popisuje manažér Pert Tureček.

Kapela Peha je späť a s ich opätovným príchodom na scénu sa môžeme tešiť na množstvo kvalitnej hudby, ktorá je pri tejto skupine zaručená. Veríme, že sa im bude dariť minimálne tak ako v ich začiatkoch, a že čoskoro prinesú na slovenskú hudobnú scénu nové skladby a albumy, ktoré potvrdia, že Peha nikdy neskončila, len mala dovolenku.

Video kliknite: Peha

Autor: Patrik Semanek, foto: Peter Migaš

 

27.06.2018 (09:08)

Comments are closed.