Prešov

Deň polície v Prešove. Ako bolo?

Deň polície v Prešove. Ako bolo?

Oslavy Dňa polície sa začali krátko pred deviatou ráno. Spred Konkatedrály sv. Mikuláša v centre Prešova pohol slávnostný sprievod. Tvorili ho rôzne policajné zložky, historické vozidlá, mažoretky, Hudba Ministerstva vnútra, ale aj policajné psy a kone. Sprievod prešiel mestom a namieril si to k prešovskej mestskej hale.

Pred Tatran handball arénou na na Ulici Jána Pavla II. si diváci mohli pozrieť ukážky policajných zásahov s pomocou vrtuľníka, vozidiel či psovodov.  Nechýbal ani  kultúrny program v podobe bubnovej show. Vystúpila aj tanečná skupina Grimmy, skupina historického šermu Cohors Prešov, PUĽS.

Návštevníci Dňa polície si pred mestskou halou mohli pozrieť aj niečo z vozového parku Ministerstva vnútra. Vystavené boli nie len vozidlá, ktoré policajti aktuálne používajú, ale aj veterány staré desiatky rokov. V stánkoch svoju prácu návštevníkom predstavovali jednotlivé zložky policajného zboru. Menšie deti zaujímalo spoznanie procesu odberu odtlačkov prstov, starších lákali zbrane.

Návštevníkov pobavilo vystúpenie hercov zo seriálu Profesionáli.  Bodku za inak veľmi vydareným podujatím dala večer skupina IMT Smile, ktorá spolu s Kandráčovcami odpálila aj svoj súčasný hit Hej, sokoly.

 

14.09.2017 (20:39)

Comments are closed.