Prešov

Na dary od štedrých Prešovčanov nestačila dodávka!

Na dary od štedrých Prešovčanov nestačila dodávka!

V nedeľu (11.2.) poobede sa na prešovskej Kalvárii zišli ľudia s dobrým srdcom, aby sa stali súčasťou  Valentínskeho skutku lásky pre iných.  Dobročinnú akciu usporiadalo Občianske združenie Podaj Ďalej v spolupráci s Červeným krížom. Už tretíkrát sa na jednom z najkrajších miest v Prešove zišli ľudia, aby pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú – ľudom v hmotnej núdzi.

 

Domáci aj cezpoľní doniesli v batohoch potraviny a drogériu, ktoré sa nezmestili do dodávky. „Tým, čo ľudia povynášali hore sme naplnili celú jednu dodávku a museli sme volať ďalšie auto,“ skonštatoval spokojne riaditeľ prešovského Červeného kríža Martin Matejka. O tom, že akcia si získava srdcia dobrých ľudí svedčí aj fakt, že cestu na Kalváriu tento rok vyšliapalo okolo 700 ľudí. Je to o 300 viac ako v prvom ročníku. „Sme šťastní, že ľudia na toto podujatie reagujú tak pozitívne. Aj počasie nám prialo. Vážim si všetkých, ktorí kopec vyšliapali aj s plným batohom,“ poďakoval M. Matejka.

 

Dobrovoľníci rozdali ako odmenu za dobrý skutok všetkým darcom 400 litrov gulášu a bonusom pre zúčastnených bol ak krásny výhľad na mesto, pri ktorom ich zohrievala šálka voňavej kávy od baristu Viktora Štefančíka.

 

Autor: CimKa Foto: OZ PODAJ ĎALEJ/M. Matejka

 

12.02.2018 (11:29)

Comments are closed.