Kultúra

Cyklopátranie ide do finále

Cyklopátranie ide do finále

Súťaž Cyklopátranie Prešovským krajom bude mať svoje veľké finále v sobotu 9. septembra v Prešove. „Tohtoročné Cyklopátranie v Prešove a okolí predstaví cyklistom najznámejšie turistické atrakcie tejto lokality a ako je už zvykom, aj tento rok k nim pridáme i také súťažné miesta, ktoré sú málo známe, ale rozhodne zaujímavé, nezvyčajné, viažu sa k nim legendy alebo tajomné príbehy. Opäť pôjde o kombináciu miest v prírode i v meste a okolitých obciach,“ predstavil prešovský poznávací pretek Martin Janoško, riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.   Organizátori počítajú s tým, že objavovať známe i neznáme kúty Prešova sa v sobotu vydá približne 110 malých i veľkých cyklistov.

Na navštívenie pätnástich zaujímavých miest v Prešove budú mať cyklisti 5 hodín. Súťažné body budú zvierať cez mobilnú aplikáciu v hre Cyklopátranie Prešov 2017. Súťaží sa v ôsmich kategóriách: ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov  a sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku.

Štart prešovskej časti pretekov bude  o 10.00 hod. v areáli Starej Dúbravy. Po absolvovaní trasy sa o 15.00 cyklisti vrátia späť na štart. Po vyhodnotení pretekov a žrebovaní víťaza hlavnej ceny, ktorou je bicykel, sa začne záverečná cyklopárty.

 

 

07.09.2017 (14:13)

Comments are closed.