Prešov

Cyklojazda naprieč Slovenskom pomôže deťom s rakovinou

Cyklojazda naprieč Slovenskom pomôže deťom s rakovinou

Vrámci 8. ročníka charitatívnej cyklojazdy Deťom pre život sa podarilo vyzbierať sumu viac ako 32 000 eur. Na pomoc deťom bojujúcim s rakovinou tento rok prispeli aj Česi sumou takmer 200 000 korún.

Cyklisti vyrazili 17. júna z Bratislavy. Konečnou zastávkou charitatívnej cyklojazdy bola v sobotu obec Gregorovce. „Boli sme aj v nemocnici v Bratislave a v Košiciach priamo na onkológii pozrieť detičky. Myslím si, že to majú oveľa tažšie ako my týchto pár kilometrov. Je to to najmenej, čo môžeme urobiť, aby sme týmto deťom pomohli, „ povedal pre SKY Rádio počas zastávky v Prešove Miroslav Bílik spoluorganizátor a zakladateľ Občianského združenia Deťom na bicykli. S rakovinou má smutnú skúsenosť. Bojoval s ňou aj jeho mladší syn.

Zamestanci prešovskej radnice cyklistom odovzdali poukaz na sumu 270 eur. Do ôsmeho ročníka sa zapojili aj cyklisti z Česka. Tri etapy viedli cez Moravu. V pelotóne do pedálov šliapala aj Eva Tvrdoňová matka bývalého onkologického pacienta: „Syn se léčil když mněl 4 roky s úspěšným koncem. Tak sme se zapojili, aby sme pomohli dalším rodinkám.“

Medzi najmladších cyklistov patril pätnásť ročný Šimon Holoďák, ktorý pred 9 rokmi prekonal leukémiu. „Bicykluje sa mi dobre. Peniaze, ktoré vyzbierame fakt idú na dobrú vec. Idú na onkológiu a z toho sa robia pobyty pre choré detičky, aby boli šťastné. Aby sme im mohli vynahradiť ten čas strávený v nemocnici.“

V niektorých etapách jazdila v pelotóne až stovka cyklistov. Za týždeň prešli 217 obcami a našľapali takmer tisíc kilometrov.

 

26.06.2017 (11:24)

Comments are closed.