Prešov

Budičkári oslavujú prvé narodeniny!

Budičkári oslavujú prvé narodeniny!

Detská relácia SKY Rádia – Budíček z prešovského konzervatória – oslavuje rok od odvysielania svojej 1. časti.   Každú nedeľu od 8. do 9. hodiny ju pre najmenších poslucháčov pripravujú herci Petra Körtvélyessyová a Daniel Straka v spolupráci so študentmi zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove (DKDK).

Petina Kvetina, vlastným menom Petra Körtvélyessyová, je herečkou Divadla Portál. Ujo Strakáčik alias Daniel Straka zas umeleckým vedúcim a hercom Divadla pre deti Cililing. Obaja sú tiež učiteľmi na SKDK v Prešove, kde učia mladých začínajúcich umelcov hereckému povolaniu, ku ktorému patrí aj umenie moderovania. Práve to viedlo k myšlienke spojiť sily konzervatoristov so SKY Rádiom.

torta

 

Počas jedného roka budíčkovania na vlnách SKY Rádia si najmenší poslucháči každú nedeľu vypočuli nie len veselé príhody Petiny Kvetiny a Uja Strakáčika, ale boli pozvaní aj na kopu krásnych akcií pre detičky a v Budíčku im nechýbali ani rozprávky. Najviac bolo tých od spisovateľky Zuzany Štelbaskej o dobrodružstvách Zorničky a Filipka.

A pozor! Pri príležitosti svojich 1. narodenín majú Budičkári  darček pre všetkých verných poslucháčov. Medzi  stále rubriky ako sú Ranná rozprávka, Správičky pre detičky, Minifór,  Keckárium a Kam sa dnes vyberieme? pribudne jedna nová.  Súťaživé deti odteraz v každej časti Budíčka poteší súťaž o atraktívne ceny.

 

 

Foto: herbath.us

 

22.09.2017 (04:20)

Comments are closed.