Prešov

Na vybavenie v občianskeho či pasu si počkáte aj dve hodiny

Na vybavenie v občianskeho či pasu si počkáte aj dve hodiny

Ak sa chystáte na dovolenku a plánujete si vybaviť cestovný pas alebo vám končí platnosť občianskeho preukazu, na oddelení dokladov si momentálne počkáte dlhšie ako býva zvykom.  Ako nám potvrdila hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášova, čakacie doby sa momentálne predlžujú: “V niektorých klientských centrách sa pri podaní žiadosti o vydanie občianskeho preukazu čaká aj hodinu. Začala sa totiž pasová sezóna a tento rok o pasy žiada citeľne viac občanov ako po minulé roky.”

Situáciu komplikuje aj povinnosť štatutárov vybaviť si elektronický občiansky preukaz. Takmer polovica z nich tak zatiaľ neurobila. Pričom im na to zostávajú už iba 3 týždne. Ministerstvo vnútra radí podnikateľom žiadať nový preukaz mimo veľkých miest: “Štatutárom v súčastnosti odporúčame, aby si občiansky preukaz vybavili či aktivovali na menších samostatných oddeleniach dokladov. Tam sú čakacie doby priaznivejšie a pohybujú sa okolo pol hodiny. Štatutár pôsobiaci v Košiciach alebo v Prešove si  môže napríklad počas pracovnej cesty vybaviť občiansky preukaz aj v Galante. Doručia mu ho potom na ktorékoľvej pracovisko dokladov, kam si zažiada.”

Boli sme sa pozrieť, aká je situácia v klientskom centre v Prešove. Streli sme tam aj pána, ktorý čakal v rade už takmer dve hodiny: “Čakám tu už od 8:10. Teraz je 10:45. So synom si ideme vybaviť občianske preukazy. Je to smutné, ale je to tak,” skonštatoval.  “My tu čakáme asi hodinku. Idem malému vybaviť pas kvôli dovolenke. Ale nie je tu horúco a máme si kde sadnúť, takže dá sa to vydržať,” povedal nám jedna z čakajúcich.

 

12.06.2017 (14:25)

Comments are closed.